Všechna data, informace a formuláře podléhají vysoké míře zabezpečení.

Úrokové sazby hypoték

Úroková sazba je jedním z nejdůležitějších parametrů při výběru hypotéky. Výše úrokové sazby u hypotéky nám ukazuje, kolik zaplatíme navíc na úrocích - to znamená, o kolik ve výsledku přeplatíme hypotéku. Úroková sazba se může se různě pohybovat, banka mění výši úrokových sazeb u hypoték dle toho, jak se vyvíjí úroková sazba na straně České národní banky. ČNB využívá úrok na hypotékách k regulaci trhu a jedná se o poměrně účinný nástroj regulace trhu. Pro větší jistotu u hypotéky můžete využít fixace hypotéky, která umožňuje zafixovat neboli zamrazit výši úrokové míry na jeden až deset let. Během období fixace se úroková sazba nemění směrem vzhůru. Čistě teoreticky by banka mohla během období fixace úroky snížit, ale v praxi se tak neděje.

Fixovaná a nefixovaná úroková sazba

Pokud nevyužijete zafixování úrokové sazby hypotéky, bude se Vaše úroková sazba u hypotéky měnit libovolně podle rozhodnutí banky a dle aktuální úrokové míry, kterou vyhlašuje ČNB. Nezafixovanou úrokovou sazbu mají všechny americké hypotéky, které fungují jako neúčelové hypotéky a jsou velmi pohodlnou a flexibilní formou získání peněz od banky.

Vzhledem k nestabilní ekonomické situaci některých evropských států je asi výhodnější spolehnout se na jistotu a využít fixace úrokové sazby u hypotéky. V opačném případě je sice šance, že díky pohyblivému úroku u nezafixované hypotéky ušetříte, ale je zde také značné riziko, že úroky půjdou nahoru a můžete přijít o slušnou sumu peněz. Obecně jsou v ČR mnohem populárnější hypotéky s fixací, u kterých máte po předem stanovenou dobu jistotu, že budete splácet přesně tolik peněz, s kolika počítáte. Toto pravidlo neplatí u nezafixované hypotéky.

Výpočet úrokové sazby

Počáteční úroková sazba je také jiná pro každého klienta. Základní orientační přehled poskytne už bankovní ceník a sazebník hypoték, ale do přesného výpočtu se promítne několik parametrů, které dokáží zvýšit i snížit úrokové sazby hypotéky. Těmito parametry jsou cena a stav nemovitosti, znalecký odhad nemovitosti, příjmy žadatele o hypotéku, rodinném stavu žadatele o hypotéku, počtu vyživovaných osob, pojištění nemovitosti a pojištění žadatele o hypotéku a další. Pokud chcete přesně zjistit, jakou získáte od banky úrokovou sazbu hypotéky, budete muset bance dodat veškeré požadované podklady a čísla. Jako další krok si musíte vybrat správnou hypotéku dle její doby splatnosti, nabízených doplňkových služeb nebo typu splácení.

Tyto webové stránky jsou vysoce chráněny proti zneužití informací a osobních údajů uživatelů internetu. Data o uživatelích webu podléhají maximální míře zabezpečení. Vážíme si důvěry, kterou nám projevíte a zavazujeme se chránit Vaše soukromí. Kalkulace hypoték a naše služby jsou pro klienty a uživatele webu TopKalkulacka.cz zcela zdarma. Naší odměna je účtována přímo bance v případě uzavření hypotečního úvěru, pokud se pro hypoteční úvěr sami rozhodnete.

Všechny naše služby jsou zdarma a nezávazné. Vyplněním formuláře a získáním srovnání hypoték na míru se k ničemu nezavazujete. Je jen na vás, jestli se pro konkrétní hypoteční nabídku rozhodnete a budete mít zájem získat více informací.

Naším cílem je poskytnout Vám snadné a rychlé srovnání hypotečních úvěrů napříč celým trhem. Pro co nejrychlejší a pohodlné srovnání hypoték jsou ve formuláři některé údaje předvyplněné na základě statistických dat od našich uživatelů. Naším cílem je poskytnout Vám maximum informací a férové srovnání nabídek na trhu pro výběr správného hypotečního produktu, přesně podle Vašich aktuálních potřeb a požadavků. Pokud budete s čímkoliv nespokojeni, neváhejte nás prosím kontaktovat. Kontakt najdete v sekci "Kontakty". Každému komentáři, požadavku nebo stížnosti se budeme osobně věnovat a na všechny reakce získáte osobní odpověď.

Copyright © 2012 TopKalkulacka.cz