Všechna data, informace a formuláře podléhají vysoké míře zabezpečení.

Spočítat hypotéku

V případě, že potřebujeme vyřešit bydlení je hypotéka nejlepším možným řešení. Pokud spočítáte náklady na hypotéku a porovnáte je například s běžnou bankovní půjčkou, zjistíte, že hypotéka je průměrně třikrát až čtyřikrát výhodnější. V případě srovnání hypotéky a nebankovních půjček vyjde rozdíl ještě výraznější. Při větších částkách ani není na výběr, hypotéka je jediné možné rozumně řešení. Aby hypotéka pomohla a dělala Vám ve formě nového bydlení radost, je nutné spočítat náklady na hypotéku a hlavně vybrat správnou hypotéku.

To se lehce řekne, ale jak správně spočítat a vybrat hypotéku? Jak vybrat hypotéku, abychom měli levnou hypotéku, která splňuje naše požadavky? Zásadní je směřovat k tomu, aby hypotéka zbytečně nezatížila rodinný rozpočet a netlačila Vás k těsnému vycházení s rodinnými financemi. Při výběru hypotéky hraje důležitou roli výpočet měsíční splátky hypotéky.

Než začnete přemýšlet o výši měsíční splátky hypotéky, je dobré vědět, jaké jsou možnosti rodinného rozpočtu. To znamená spočítat rodinné příjmy a výdaje a zamyslet se, jak velkou měsíční splátku hypotéky dokážete bez komplikací splácet nyní a zároveň se zamyslet, jestli stejnou splátku dokážete platit také za deset nebo dvacet let, kdy velmi pravděpodobně budete stále splácet Vaší hypotéku. Tyto jednoduché výpočty pomůžou velmi dobře nasměrovat, jakou hypotéku zvažovat.

Jak nastavit hypotéku

Jelikož je hypoteční úvěr většinou dlouhodobým závazkem, není výpočet hypotéky žádnou jednoduchou matematikou. Spočítat hypotéku je poměrně náročnou operací, do které vstupuje celá řada proměnných. Při propočtu hypotéky je jedním z nejdůležitějších vypočítaných údajů výše měsíční splátek hypotéky. Jak je uvedeno výše, právě tato suma ovlivňuje, na jaké životní úrovni budeme s hypotékou žít, zda se budeme muset uskromnit, nebo zda si i v průběhu splácení hypotéky zachováte svůj obvyklý životní standard. Dobré je si vždy vybrat hypotéku a nastavit měsíční splátku v takové výši, abychom měsíčně bez problému vyšli s potřebnými výdaji a zůstala nám alespoň minimální finanční rezerva, například pokud se rozhodneme šetřit si na dovolenou, nebo pro případ nečekaného rodinného výdaje.

Při výběru hypotéky není důležitý jen výpočet měsíční splátky. Při výběru hypotéky nás ovlivňuje spousty dalších faktorů. Jedním z důležitých je pojištění, které zajistí, že v případě nečekané události nepřijdete o bance zastavenou nemovitost. Bance zastavujeme často nemovitost, v které žijeme a při její ztrátě přicházíme o střechu nad hlavou.

V průběhu splácení hypotéky bychom měli vytvářet dostatečnou finanční rezervu. Ideálním produktem pro takovou finanční rezervu je spořicí účet. Doporučuje se snažit vytvořit finanční rezervu pro přečkání alespoň období tří měsíců, kdy z nějakého důvodu přijdete o svůj pravidelný měsíční příjem. Výhodná hypotéka sama o sobě nezajistí klidné spaní po celou dobu splácení hypotéky. Základem budoucí spokojenosti je právě dobrý výpočet a správný výběr hypotéky.

Tyto webové stránky jsou vysoce chráněny proti zneužití informací a osobních údajů uživatelů internetu. Data o uživatelích webu podléhají maximální míře zabezpečení. Vážíme si důvěry, kterou nám projevíte a zavazujeme se chránit Vaše soukromí. Kalkulace hypoték a naše služby jsou pro klienty a uživatele webu TopKalkulacka.cz zcela zdarma. Naší odměna je účtována přímo bance v případě uzavření hypotečního úvěru, pokud se pro hypoteční úvěr sami rozhodnete.

Všechny naše služby jsou zdarma a nezávazné. Vyplněním formuláře a získáním srovnání hypoték na míru se k ničemu nezavazujete. Je jen na vás, jestli se pro konkrétní hypoteční nabídku rozhodnete a budete mít zájem získat více informací.

Naším cílem je poskytnout Vám snadné a rychlé srovnání hypotečních úvěrů napříč celým trhem. Pro co nejrychlejší a pohodlné srovnání hypoték jsou ve formuláři některé údaje předvyplněné na základě statistických dat od našich uživatelů. Naším cílem je poskytnout Vám maximum informací a férové srovnání nabídek na trhu pro výběr správného hypotečního produktu, přesně podle Vašich aktuálních potřeb a požadavků. Pokud budete s čímkoliv nespokojeni, neváhejte nás prosím kontaktovat. Kontakt najdete v sekci "Kontakty". Každému komentáři, požadavku nebo stížnosti se budeme osobně věnovat a na všechny reakce získáte osobní odpověď.

Copyright © 2012 TopKalkulacka.cz