Všechna data, informace a formuláře podléhají vysoké míře zabezpečení.

Splátky hypotéky

Při výběru hypotéky nás ovlivňuje obrovské množství faktorů, podnětů. Vybrat správnou hypotéku není jednoduché a s výběr hypotéky doprovází celá řada složitých pojmů a bankovních podmínek. Důležité je v každém případě držet se svých finančních možností, v opačném případě mohou přijít různé ekonomické problémy například se splácením hypotéky a to je vždy velmi závažná věc. Za hypotéku obvykle ručíte nemovitostí, v které bydlíte s Vaší rodinou. Potížím s hypotékou můžete poměrně dobře předcházet, hypotéka dnes nemusí být žádným skokem do neznáma, hypotéka je velmi solidním finančním produktem.

Jedním z klíčových faktorů při výběru a volbě hypotéky je výše měsíční splátky. Právě měsíční splátka významně ovlivňuje, jakým způsobem bude hypotéka každý měsíc zatěžovat Vás a Vaší rodinu. V případě splátek hypotéky se často bavíme o finanční zátěži na dvacet až třicet let. Zásadní je počítat vždy s určitou finanční rezervou pro vykrytí nečekaných finančních výdajů, například během období při ztrátě nebo změně zaměstnání. Doporučuje se například odložit si část peněz na spořící účet. Základem stability jsou rezervy, doporučuje se spořit si pravidelně - raději spořit méně, ale často. Při vyřizovaní hypotéky je nezbytné myslet do budoucna a zvážit, jaká může být Vaše situace za pět, deset nebo patnáct let. Pokud jste si jistí, že se Vaše finanční situace nezmění, potom finanční rezerva asi není nutná. Ale kdo si dnes může být jistý, jak bude vypadat jeho finanční situace za deset let?

Při volbě výše splátek hypotéky se chovejte racionálně. Není nutné splatit hypotéku v nejkratším možném čase a zatěžovat zbytečně Váš rodinný rozpočet o další tisíce korun za splátky hypotéky. Stejně tak není nutné splátky hypotéky rozkládat na čtyřicet let, když hypotéku zvládnete komfortně splatit během poloviční doby.

Typy splátek

Zamyšlení nad vašimi finančními možnostmi by Vám mělo jasně ukázat, jaký typy splácení hypotéky byste měli zvažovat. Vybírat můžete mezi třemi základními druhy splátek hypotéky. Anuitní hypoteční splátky jsou z počátku menší a postupně se zvyšují. Jsou vhodné pro situace, kdy očekáváme, že budeme mít v budoucnu více peněz, než za současné situace, například pokud jako mladí zaměstnanci začínáme ve velké mezinárodní firmě s poměrně jistým kariérním postupem.

Druhým typem je degresivní splácení. Degresivní typ splátek je protikladem anuitních hypotečních splátek. Degresivní splácení zajistí, že z počátku budeme splácet více a průběhem času se budou splátky zmenšovat. Degresivní splátky jsou vhodná volba, pokud jste dobře zajištěni a chcete v budoucnu platit menší splátky hypotéky, ať už z osobních důvodů, nebo z důvodu obav o výši příjmů. Posledním, třetím typem je klasický způsob splácení hypotéky, kdy se splátky hypotéky nemění po celou dobu, splátky se mění jen minimálně a především díky aktuální úrokové míře, kterou stanovuje Vaše banka dle podkladů a informací od ČNB.

Tyto webové stránky jsou vysoce chráněny proti zneužití informací a osobních údajů uživatelů internetu. Data o uživatelích webu podléhají maximální míře zabezpečení. Vážíme si důvěry, kterou nám projevíte a zavazujeme se chránit Vaše soukromí. Kalkulace hypoték a naše služby jsou pro klienty a uživatele webu TopKalkulacka.cz zcela zdarma. Naší odměna je účtována přímo bance v případě uzavření hypotečního úvěru, pokud se pro hypoteční úvěr sami rozhodnete.

Všechny naše služby jsou zdarma a nezávazné. Vyplněním formuláře a získáním srovnání hypoték na míru se k ničemu nezavazujete. Je jen na vás, jestli se pro konkrétní hypoteční nabídku rozhodnete a budete mít zájem získat více informací.

Naším cílem je poskytnout Vám snadné a rychlé srovnání hypotečních úvěrů napříč celým trhem. Pro co nejrychlejší a pohodlné srovnání hypoték jsou ve formuláři některé údaje předvyplněné na základě statistických dat od našich uživatelů. Naším cílem je poskytnout Vám maximum informací a férové srovnání nabídek na trhu pro výběr správného hypotečního produktu, přesně podle Vašich aktuálních potřeb a požadavků. Pokud budete s čímkoliv nespokojeni, neváhejte nás prosím kontaktovat. Kontakt najdete v sekci "Kontakty". Každému komentáři, požadavku nebo stížnosti se budeme osobně věnovat a na všechny reakce získáte osobní odpověď.

Copyright © 2012 TopKalkulacka.cz