Všechna data, informace a formuláře podléhají vysoké míře zabezpečení.

Refinancování hypotéky

Refinancování hypotéky je dobrou volbou pro ty z vás, kteří mají hypotéku a mají zájem získat lepší podmínky, například lepší úroky. Naopak pro banky je refinancování hypotéky dobrý způsob, jak získat zajímavé a bonitní klienty. Platí pravidlo, že klienti s hypotékou patří mezi nejzajímavější klienty banky - mají velký finanční závazek, jsou finančně aktivní a využívají obvykle více služeb banky. Pokud se rozhodnete hypotéku refinancovat, budete překvapeni, jak zajímavé nabídky můžete získat. Banky budou mezi sebou soupeřit a podmínky se v průběhu času budou ještě zlepšovat.

Jak funguje refinancování hypotéky? Při refinancování hypotéky Vaše nová banka splatí hypotéku a Váš dluh vůči bance, u které máte vedený hypoteční úvěr. Zároveň se splacením starého dluhu Vám vznikne dluh nový, který je vedený u nové banky. Refinancujeme především z důvodu získání nižšího úroku, který nám bude ochotna nová banka nabídnout. Při refinancování si také můžeme smluvit další nové podmínky, jako je lepší typ splácení, delší doba splatnosti, nižší splátky a další parametry, které lze přizpůsobit požadavkům a preferencím klienta.

Jak refinancování hypotéky probíhá?

Refinancování hypotéky je poměrně jednoduchý proces, který bychom měli začít připravovat několik měsíců před tím, než uplyne doba fixace hypotéky. Pokud chceme využít refinancování hypotéky, musíme počkat na ukončení fixace současné hypotéky. Tento termín se dozvíte ve Vaší smlouvě k hypotéce, řeknou Vám ho v bance nebo Vás na něj upozorní nová nabídka úrokových sazeb od Vaší banky. Tato nabídka by nám měla přijít poštou přibližně dva měsíce až měsíc před vypršením fixace.

Při zjištění sazeb pro další období fixace hypotéky můžete porovnat nabídku Vaší banky a konkurence a rozhodnout se, zda vůbec chcete banku měnit, nebo zda u ní chcete raději zůstat a podmínky hypotéky neřešit. Pokud Vám tento dokument nepřijde do třech týdnů do konce fixace, je dobré obrátit se na banku a dopis si vyžádat.

Podrobný popis podkladů potřebných pro vyřízení refinancování hypotéky najdete obvykle na internetových stránkách banky nebo můžete zjistit tuto informaci od pracovníka banky po telefonu. Pro zjištění těchto informací není nutná osobní návštěva banky. Většinou se jedná o smlouvy k hypotéce, zástavní listy, čestné prohlášení o stavu nemovitosti a další dokumenty dle požadavků banky.

Pokud se rozhodnete pro refinancování hypotéky, neobejde se vyřízení refinancování bez návštěvy banky. Každá banka má jiné požadavky na dokumenty, které bude vyžadovat při vyřízení refinancování hypotéky. Výhodou je, že většina papírování proběhne mezi bankami a administrativní zátěž nebude tak velká, jako v případě nové žádosti o hypotéku. Neměli bychom zapomínat na poplatky bance za vyřízení refinancování hypotéky - tyto poplatky jsou v každé bance jiné a banka Vám je sdělí ještě před podáním žádosti o refinancování hypotéky.

Tyto webové stránky jsou vysoce chráněny proti zneužití informací a osobních údajů uživatelů internetu. Data o uživatelích webu podléhají maximální míře zabezpečení. Vážíme si důvěry, kterou nám projevíte a zavazujeme se chránit Vaše soukromí. Kalkulace hypoték a naše služby jsou pro klienty a uživatele webu TopKalkulacka.cz zcela zdarma. Naší odměna je účtována přímo bance v případě uzavření hypotečního úvěru, pokud se pro hypoteční úvěr sami rozhodnete.

Všechny naše služby jsou zdarma a nezávazné. Vyplněním formuláře a získáním srovnání hypoték na míru se k ničemu nezavazujete. Je jen na vás, jestli se pro konkrétní hypoteční nabídku rozhodnete a budete mít zájem získat více informací.

Naším cílem je poskytnout Vám snadné a rychlé srovnání hypotečních úvěrů napříč celým trhem. Pro co nejrychlejší a pohodlné srovnání hypoték jsou ve formuláři některé údaje předvyplněné na základě statistických dat od našich uživatelů. Naším cílem je poskytnout Vám maximum informací a férové srovnání nabídek na trhu pro výběr správného hypotečního produktu, přesně podle Vašich aktuálních potřeb a požadavků. Pokud budete s čímkoliv nespokojeni, neváhejte nás prosím kontaktovat. Kontakt najdete v sekci "Kontakty". Každému komentáři, požadavku nebo stížnosti se budeme osobně věnovat a na všechny reakce získáte osobní odpověď.

Copyright © 2012 TopKalkulacka.cz