Všechna data, informace a formuláře podléhají vysoké míře zabezpečení.

Porovnání hypoték

Při výběru hypotéky hledáme jednak banku, která má nejlepší podmínky a nejlevnější hypotéku, ale také banku, která nám úvěr vůbec poskytne. Ve výsledku musíme vždy navštívit pobočku banky, kde se dozvíme závazné podmínky týkající se hypotečního úvěru a můžeme vybrat konkrétní hypoteční produkt. Pokud chcete co nejvíce ušetřit a zároveň si ušetřit co nejvíce starostí, doporučujeme zvážit internetové porovnání hypoték, to znamená srovnání podmínek a hypoték od více bank. Pokud banka nabízí více variant hypotečních produktů, měly by být tyto produkty započítány všechny.

Na co myslet při výběru hypotéky?

Výběr a porovnání hypotečních produktů bychom neměli podcenit. Ideální je připravit si písemně seznam priorit a úkolů a seznam průběžně aktualizovat, jak se budeme dozvídat nové a nové informace k Vaší hypotéce. Tento seznam je vhodné připravit ještě před návštěvou pobočky banky, kde se chceme informovat ohledně konkrétních nabídek hypoték. Zásadní je ujasnit si, co je pro Vás důležitá a neoddiskutovatelná věc a o jakých podmínkách můžete v bance smlouvat. Je dobré si propočítat, kolik peněz a na co přesně potřebujete. S sebou do banky byste si měli vzít přehled obsahující Vaše příjmy a příjmy celé rodiny, povinné měsíční výdaje, nadstandardní výdaje rodinného rozpočtu, seznam Vašich pojištění a další podklady, na které se můžete zeptat telefonicky, když se budete objednávat do banky na schůzku. Popsaný postup platí pro nové hypotéky, ale podobný postup je dobré zvolit, pokud chcete refinancovat hypotéku a porovnat nabídky na refinancování.

U hypotéky je dobré vždy počítat také s drobnými náklady, které vzniknou při koupi nebo rekonstrukci nemovitosti. Mezi podobné náklady můžete zahrnout stěhovací firmu, instalatéry, malíře a typově podobné výdaje, které sice jsou v řadech kolem deseti tisíc korun, ale mohou dosáhnout až stovek tisíc korun v celkových nákladech. Pokud si napíšeme a propočítáme všechny tyto prvky, zjistíme kolik peněz navíc a na co přesně potřebujeme. Poté bude porovnání hypoték rychlejší, snazší a výsledek bude rozhodně lepší.

Internetové porovnání hypoték

Mezi zájemci o hypotéku se zvyšuje popularita internetových srovnávačů hypoték, které výrazně urychlí a zjednoduší porovnání hypoték mezi jednotlivými bankami. Stačí vložit základní údaje o požadované hypotéce a získáte srovnání hypoték na míru hned od několika bank. V internetových srovnávačích hypoték je zastoupena většina nejvýznamnějších hypotečních bank v ČR. Online srovnávače hypoték jsou dobrou průpravou na schůzku v bance, dopředu si ověříte nabídku banky i konkurence a schůzka s bankéřem bude rychlejší a produktivnější.

Online srovnávače jsou často kvalifikovanější, než klasičtí hypoteční specialisté. Tito pracovníci sice zastupují více bank a hypotečních společností, ale nemáte záruku, že se na osobní schůzce budou chovat nestranně. Na schůzce je složité si předávané informace ověřit. To je výhodou internetu, kde srovnání hypoték můžete ihned podrobit testu a podmínky si ověřit na více stránkách. Při porovnávání hypoték bychom neměli srovnávat pouze úrokovou sazbu, ale také bankovní poplatky, poplatky za vedení hypotečního účtu, doplňkové služby, solidnost a serióznost banky, možnosti připojištění a další faktory, jakými jsou například doba fixace hypotéky. Už je pryč doba, kdy se banky předháněly pouze ve výši úroků, nyní si můžete vybírat a porovnávat hypotéky také podle dalších důležitých a zajímavých parametrů.

Tyto webové stránky jsou vysoce chráněny proti zneužití informací a osobních údajů uživatelů internetu. Data o uživatelích webu podléhají maximální míře zabezpečení. Vážíme si důvěry, kterou nám projevíte a zavazujeme se chránit Vaše soukromí. Kalkulace hypoték a naše služby jsou pro klienty a uživatele webu TopKalkulacka.cz zcela zdarma. Naší odměna je účtována přímo bance v případě uzavření hypotečního úvěru, pokud se pro hypoteční úvěr sami rozhodnete.

Všechny naše služby jsou zdarma a nezávazné. Vyplněním formuláře a získáním srovnání hypoték na míru se k ničemu nezavazujete. Je jen na vás, jestli se pro konkrétní hypoteční nabídku rozhodnete a budete mít zájem získat více informací.

Naším cílem je poskytnout Vám snadné a rychlé srovnání hypotečních úvěrů napříč celým trhem. Pro co nejrychlejší a pohodlné srovnání hypoték jsou ve formuláři některé údaje předvyplněné na základě statistických dat od našich uživatelů. Naším cílem je poskytnout Vám maximum informací a férové srovnání nabídek na trhu pro výběr správného hypotečního produktu, přesně podle Vašich aktuálních potřeb a požadavků. Pokud budete s čímkoliv nespokojeni, neváhejte nás prosím kontaktovat. Kontakt najdete v sekci "Kontakty". Každému komentáři, požadavku nebo stížnosti se budeme osobně věnovat a na všechny reakce získáte osobní odpověď.

Copyright © 2012 TopKalkulacka.cz