Všechna data, informace a formuláře podléhají vysoké míře zabezpečení.

Nejlevnější hypotéka

Při výběru hypotéky nás zajímá především cena hypotéky. To je ukazatel, který nám pomůže zorientovat se mezi hypotékami na konkurenčním českém bankovním trhu. Pojem nejlevnější hypotéka je hlavním cílem pro všechny, kdo chtějí levně financovat nové bydlení nebo své bydlení rekonstruovat. Jak získat nejlevnější hypotéku?

Nejlevnější hypotéka je poměrně obsáhlý výraz. Cenu hypotéky určuje výše úrokové míry a poplatky za zřízení a vedení hypotéky. Hypoteční úvěry jsou velmi individuální produkt, v podstatě ke každé hypotéce přistupuje banka individuálně. Proto i podmínky jedné banky se mohou pro různé zákazníky lišit. Tím se nám situace poměrně komplikuje a není jednoduché říct, která banka nabízí nejlevnější hypotéku. Obecně bychom při porovnání hypoték a výběru nejlevnější hypotéky měli zvážit u hypotéky účel, částku k zapůjčení, nabízený úrok, vyžadované doplňkové služby, typ hypotéky, měsíční splátku a dobu splatnosti. Tyto parametry nám pomohou se zorientovat v nabídce bank.

Jak získat výhodnou hypotéku?

Základem výhodné hypotéky je nabídnout bance slušné podmínky na straně žadatele. Banka poté vidí v poskytované hypotéce menší riziko a dokáže podmínky hypotéky vylepšit. Pozitivní vliv na podmínky hypotéky může mít nemovitost v dobrém stavu a v atraktivní lokalitě, kde nebude v žádném případě pochyb o zajímavé ceně nemovitosti. Dále o zvýhodnění hypotéky na straně banky rozhoduje celková částka hypotečního úvěru v kombinaci s odhadní cenou nemovitosti. Pokud si půjčujete částku ve výši 70 % a méně z odhadní ceny nemovitosti, budete pro banku méně rizikový klient, než klient s LTV 85 % nebo klient se 100 % hypotékou. Délka splatnosti úvěru se pohybuje mezi třemi až čtyřiceti lety. Obvykle se splatnost hypotéky pohybuje mezi dvaceti až třiceti lety. Vyšší splatnosti hypotéky jsou už méně výhodné a bývají dražší, pro banku se dle jejích statistik zvyšuje riziko u hypotečních úvěru splatných třicet a více let.

Jak volit hypotéky?

Pro nalezení nejlevnější hypotéky je nutné zvážit celou řadu parametrů, které uvádíme výše - vzít v potaz jen úrokovou míru by nebylo správné. Posouzení, která hypotéka je nejlevnější je věc velmi individuální. Co však můžeme udělat pro získání výhodné hypotéky je zjistit, jaké faktory ovlivňují výhodnost a cenu hypotéky na straně banky a zkusit tyto faktory na naší straně vylepšit. Hypotéky jsou i na straně banky velmi individuální věc a často podmínky uváděné v reklamách jsou podmínky, o kterých lze s bankovními pracovníky diskutovat a smlouvat. Obvykle je v jejich možnostech tyto základní podmínky o něco vylepšit a nabídnout Vám doopravdy nejlevnější hypotéku. Nebojte se smlouvat a diskutovat s pracovníky banky, můžete tím ušetřit velké množství peněz.

Tyto webové stránky jsou vysoce chráněny proti zneužití informací a osobních údajů uživatelů internetu. Data o uživatelích webu podléhají maximální míře zabezpečení. Vážíme si důvěry, kterou nám projevíte a zavazujeme se chránit Vaše soukromí. Kalkulace hypoték a naše služby jsou pro klienty a uživatele webu TopKalkulacka.cz zcela zdarma. Naší odměna je účtována přímo bance v případě uzavření hypotečního úvěru, pokud se pro hypoteční úvěr sami rozhodnete.

Všechny naše služby jsou zdarma a nezávazné. Vyplněním formuláře a získáním srovnání hypoték na míru se k ničemu nezavazujete. Je jen na vás, jestli se pro konkrétní hypoteční nabídku rozhodnete a budete mít zájem získat více informací.

Naším cílem je poskytnout Vám snadné a rychlé srovnání hypotečních úvěrů napříč celým trhem. Pro co nejrychlejší a pohodlné srovnání hypoték jsou ve formuláři některé údaje předvyplněné na základě statistických dat od našich uživatelů. Naším cílem je poskytnout Vám maximum informací a férové srovnání nabídek na trhu pro výběr správného hypotečního produktu, přesně podle Vašich aktuálních potřeb a požadavků. Pokud budete s čímkoliv nespokojeni, neváhejte nás prosím kontaktovat. Kontakt najdete v sekci "Kontakty". Každému komentáři, požadavku nebo stížnosti se budeme osobně věnovat a na všechny reakce získáte osobní odpověď.

Copyright © 2012 TopKalkulacka.cz