Všechna data, informace a formuláře podléhají vysoké míře zabezpečení.

Hypotéka - úrok

Jste v situaci, že zvažujete hypotéku a stojíte před celou řadou různě složitých rozhodnutí? Na trhu je spoustu bank, které celou řadu různých druhů hypoték a také nejrůznější výhody, úroky, pojištění, doby splatnosti, fixace a vlastně obrovský počet dalších věcí. Při výběru hypotéky se setkáte s množstvím odborných výrazů, termínů, pouček nebo podmínek. Je trochu v nadlidských silách se ve všech odoborných podmínkách orientovat. Jak perfektně srovnat několik společností, které na první pohled zajímavou hypotéku nabízejí? Čím byste jako banka svůj hypoteční produkt prezentovali? Na co český zákazník nejvíce slyší, co je pro české žadatele o hypotéku důležité? Na vrcholku pyramidy důležitosti jsou jednoznačně poplatky a náklady za hypotéku - to znamená především úrok. Proto startovací úrokovou míru najdeme nejen v televizních reklamách, ale i na internetových reklamních panelech a oficiálních stránkách. Jenže tím to nekončí, jaká je výše propagované úrokové sazby často znamená, kolik v ideálním případě zaplatíte za hypotéku. V reklamách se často uvádí nejnižší možný úrok, který banka nabízí, to nemusí být úroková míra, kterou nabídne banka Vám.

Je nejnižší úrok u hypotéky nejvýhodnější?

Češi jednoduše vybírají produkty a služby, které jsou mezi nejlevnějšími. Tedy alespoň většina. Proč nezvolit hypotéku s výhodným úrokem? Není moc argumentů proti. Někteří zákazníci však mají raději spíše komfort, nadstandardní kvalitu služeb a také profesionální jednání. Tyto tři vlastnosti nejsou často dokonale dodržovány u nejlevnějších produktů, často jsou pravidelem obvykle o něco dražších produktů a služeb. Výjimka potvrzuje pravidla i v následujícím příkladu, kdy nižší úrok nemusí znamenat levnější hypotéku. Někde nám totiž úroky zlevní, pokud využijeme některé další služby, či se necháme pojistit. Rozdíly v celkové částce, kterou zaplatíme za hypotéku, se mohou pohybovat ve stovkách, ale i v tisících až desetitisících. Pro zjišťování úrokové míry u jednotlivých bank se proto vždy zajímejte o možnosti, jakým způsobem je možné dále snížit úrokovou míru. Cesty pro snížení úrokové míry existují skoro u každé banky, ale pokud se o ně nebudete aktivně zajímat, nejspíš se je nedozvíte. V zájmech banky není poskytovat nižší úroky všem zákazníkům. Na nižší úroky se dostanou zákazníci, kteří projeví o nižší úroky zájem, kteří budou smlouvat a banku přesvědčovat o důvodech, proč by měla nabídku o něco vylepšit.

Při volbě hypotéky, kterou si často vybíráme na dvacet až třicet let, není dobré nic podcenit. Není dobré vzít si první hypotéku, kterou Vám banka nabídne. Stejně tak není často dobré vzít hypotéku s nejnižším úrokem bez toho, že ověříte další podmínky a poplatky banky. Každý rok celá řada klientů bank zvolí nevýhodnou hypotéku a zbytečně vydělají bankám desítky tisíc. V některých případech není na vině banka, ale spíše její klient, který si vybral nesprávný produkt - například produkt, kde platí za nadstandardní servis, ale nevyužívá ho. Proto radíme, vybírejte dle kompletního součtu výhod a nevýhod a reálné částky, kterou zaplatíme. Úroky by neměly být jediným srovnávacím parametrem hypoték. Ideální je začít tím, že si sepíšete na papír, jaké služby a parametry u hypotéky očekáváte a každou nabídku banky si v klidu domova porovnáte s přehledem Vašich priorit.

Tyto webové stránky jsou vysoce chráněny proti zneužití informací a osobních údajů uživatelů internetu. Data o uživatelích webu podléhají maximální míře zabezpečení. Vážíme si důvěry, kterou nám projevíte a zavazujeme se chránit Vaše soukromí. Kalkulace hypoték a naše služby jsou pro klienty a uživatele webu TopKalkulacka.cz zcela zdarma. Naší odměna je účtována přímo bance v případě uzavření hypotečního úvěru, pokud se pro hypoteční úvěr sami rozhodnete.

Všechny naše služby jsou zdarma a nezávazné. Vyplněním formuláře a získáním srovnání hypoték na míru se k ničemu nezavazujete. Je jen na vás, jestli se pro konkrétní hypoteční nabídku rozhodnete a budete mít zájem získat více informací.

Naším cílem je poskytnout Vám snadné a rychlé srovnání hypotečních úvěrů napříč celým trhem. Pro co nejrychlejší a pohodlné srovnání hypoték jsou ve formuláři některé údaje předvyplněné na základě statistických dat od našich uživatelů. Naším cílem je poskytnout Vám maximum informací a férové srovnání nabídek na trhu pro výběr správného hypotečního produktu, přesně podle Vašich aktuálních potřeb a požadavků. Pokud budete s čímkoliv nespokojeni, neváhejte nás prosím kontaktovat. Kontakt najdete v sekci "Kontakty". Každému komentáři, požadavku nebo stížnosti se budeme osobně věnovat a na všechny reakce získáte osobní odpověď.

Copyright © 2012 TopKalkulacka.cz