Všechna data, informace a formuláře podléhají vysoké míře zabezpečení.

Hypotéka - srovnání

V dnešní době málokdo má to štěstí, že by dostal dům nebo byt od firmy nebo od rodiny. Mladí lidé se často neobejdou bez toho, aniž by si museli půjčit peníze. Jedním z nejdůležitějších rozhodnutí ohledně půjčení peněz je výběr správné hypotéky. Výběrem dobré hypotéky například na základě srovnání hypotečních nabídek můžete hodně peněz ušetřit, na druhou stranu špatná hypotéka může být obrovská díra do Vašich rodinných financí. Díky hypotečnímu úvěru si můžete odečíst peníze ze základu daně, můžete si pořídit vlastní bydlení a ušetřit na placení různých podnájmů a pronájmu. Hypotéka Vám umožní financovat bydlení, i když máte vlastní úspory. Ušetřené peníze lze použít třeba na investice nebo spoření.

Co je nutné si u hypotéky vždy uvědomit, že nejde o krátkodobou záležitostí. Hypotéku budeme splácet deset, dvacet nebo třicet let. Bankovní hypotéka je produktem dlouhodobým, její výběr bychom neměli podcenit. Na trhu se objevuje celá řada solidních bank, ale jejich nabídky se výrazně liší a srovnání hypoték není snadné. Úspora, které dokážeme dosáhnout během splácení hypotéky, může být až nižší stovky tisíc korun v případě hypotečního úvěru v řádech miliónů korun. Ideální postup pro výběr správné hypotéky je srovnání hypotečních úvěrů a jejich podmínek napříč tuzemským bankovním trhem.

Jak postupovat při srovnání hypoték?

Pro srovnání hypoték je důležité si nejprve ujasnit, co vlastně chceme a seznámit se s odbornou hypoteční terminologií. Při vyřizovaní hypotéky se setkáte s celou řadou zkratek a popisků, kterým nemusíte na první pohled rozumět. Pokud se budeme orientovat v terminologii hypoték, daleko lépe se nám bude pracovat se srovnáním bank a hypoték. Dále bychom měli mít promyšlené a spočítané naše finanční možnosti, to znamená sepsat si zodpovědně výdaje a příjmy domácnosti a zhodnotit, o jakou hypotéku máme uvažovat. Z přehledu finančních možností bychom měli získat jasnou informaci, které hypotéky chceme a budeme porovnávat, na jak dlouho bychom měli žádat hypotéku a jaké splátky hypotéky si můžeme dovolit.

Jako třetí důležitou věc, kterou bychom měli při porovnání hypoték a výběru hypotéky zvážit, na co vše budeme peníze potřebovat a kolik ve výsledku bude peněz potřeba? Zakoupením nemovitosti významné náklady nekončí. Další peníze můžou být potřeba na rekonstrukci nemovitosti nebo její vybavení. Pořizovací cena nemovitosti rozhodně není finální částka, s jakou bychom měli počítat. Nákladů, které bude potřeba pokrýt, je celá řada. Dalšími takovými náklady jsou daně, stěhovací služby, řemeslníci, úpravy a opravy a další náklady v cenách desítek až stovek tisíc korun.

Při srovnání hypotéky bychom měli vždy myslet na naše možnosti a všechny náklady, které nám hypoteční úvěr a řešení nového bydlení přinese. Pomocí hypotéky a srovnání hypotečních nabídek získáme přehled o hypotečním trhu a nabídkách hypoték napříč bankami, ale porovnání hypoték nebude a nemůže být dokonalé, pokud si neujasníme základní terminologii, naše požadavky a potřeby. Ideální pomocníci, s kterými bychom mohli začít, jsou tužka a poznámkový blok. Raději si vše důkladně promyslete, než začnete srovnávat hypotéky a žádat o hypoteční nabídky.

Tyto webové stránky jsou vysoce chráněny proti zneužití informací a osobních údajů uživatelů internetu. Data o uživatelích webu podléhají maximální míře zabezpečení. Vážíme si důvěry, kterou nám projevíte a zavazujeme se chránit Vaše soukromí. Kalkulace hypoték a naše služby jsou pro klienty a uživatele webu TopKalkulacka.cz zcela zdarma. Naší odměna je účtována přímo bance v případě uzavření hypotečního úvěru, pokud se pro hypoteční úvěr sami rozhodnete.

Všechny naše služby jsou zdarma a nezávazné. Vyplněním formuláře a získáním srovnání hypoték na míru se k ničemu nezavazujete. Je jen na vás, jestli se pro konkrétní hypoteční nabídku rozhodnete a budete mít zájem získat více informací.

Naším cílem je poskytnout Vám snadné a rychlé srovnání hypotečních úvěrů napříč celým trhem. Pro co nejrychlejší a pohodlné srovnání hypoték jsou ve formuláři některé údaje předvyplněné na základě statistických dat od našich uživatelů. Naším cílem je poskytnout Vám maximum informací a férové srovnání nabídek na trhu pro výběr správného hypotečního produktu, přesně podle Vašich aktuálních potřeb a požadavků. Pokud budete s čímkoliv nespokojeni, neváhejte nás prosím kontaktovat. Kontakt najdete v sekci "Kontakty". Každému komentáři, požadavku nebo stížnosti se budeme osobně věnovat a na všechny reakce získáte osobní odpověď.

Copyright © 2012 TopKalkulacka.cz