Všechna data, informace a formuláře podléhají vysoké míře zabezpečení.

Hypotéka pro mladé

Hypotéky jsou oblíbeným produktem, protože poskytují dostupné řešení bydlení téměř pro každého. Otázku bydlení řeší často mladí lidé, ať už jako mladé páry a novomanželé nebo jen jako partneři. Nejčastěji o hypotéky žádají mladé manželské páry. Problémem mohou být často nižší příjmy, nebo strach ze závazku. Obě dvě věci jsou však jen otazníky, nikoliv překážky na cestě za vysněným bydlením, autem nebo dalšími věcmi.

Způsoby splátek hypoték pro mladé

Otázka nižších příjmů se dá vyřešit prodloužením doby splatnosti hypotečního úvěru. Optimální je zvolit rozumný střed mezi dlouhou dobu splatnosti a úrokem, který je přímo úměrný této době. Úkolem bude dostat splátky hypotékyco nejníže, aby mladá rodina neměla finanční problémy a byla plně zajištěna po celou dobu splácení. Druhá věc, která nám se splátkami pomůže, je progresivní způsob splácení. Tento typ splácení by Vám měla nabídnout každá banka na úrovni. Progresivní způsob znamená, že ze začátku budeme platit menší měsíční splátky, které se začnou v průběhu splácení navyšovat. Pokud plánujete, že budeme mít vyšší příjmy, než aktuálně máte, je tento způsob splácení velmi zajímavý.

Druhý problém může být strach z toho, že budeme zavázáni bance. Je potřeba si uvědomit, že hypotéku využívají desetitisíce lidí a bezproblémově jí splácejí. Pokud dospějete k názoru, že hypotéku potřebujete a máte na ni, měli byste si být jisti. Pokud chcete ještě větší jistotu, je dobré si udělat finanční plán. Finanční plán a obecně plánování financí v rodině Vám pomůže dělat správná rozhodnutí a obecně správně plánovat finance. Při takém plánu sepíšete všechny výdaje, příjmy, ale také to, na co peníze potřebujete a co dokážete pokrýt ze svých peněz. Rozumné je taky zamyslet se nad svým majetkem. Někdy se dostanete k názoru, že je lepší zvážit jiný typ hypotéky nebo úplně jiné řešení financování bydlení.

Není však dobré využít hypotéku pro mladé a nechat splátky ve výši, kdy Vám měsíčně nezbyde nic navíc. Lepší je ponechat si volné peníze pro případ, že je budeme potřebovat a to z jakéhokoliv důvodu. Pokud pro volné peníze není aktuální využití, stačí si je uložit například na spořící účet. Správně zvolené spoření a spořící účet by mělo být základem finančního plánování každé rodiny.

Výhody pro mladé - novomanželská hypotéka

Díky novomanželské hypotéce mají manželé možnost pořídit si bydlení za výrazně lepších podmínek, než v případě standardní hypotéky. Asi největší výhodou novomanželské hypotéky je snížení splátky hypotéky v prvních pěti letech. Mladí manželé nemusí platit drahé pronájmy a mohou investovat do řešení vlastního bydlení, navíc za zvýhodněných podmínek. Další výhodou, která vychází ze snížené splátky hypotéky, je možnost rozložit splácení hypotečního úvěru na delší dobu. Splácení úvěru je možné rozložit až na dobu 30 let, to znamená do doby než novomanželé získají vyšší příjmy.

Pozitivem hypoték pro mladé a novomanželských hypoték je také možnost využít zvýhodněného pojištění hypotéky. Dobře zvolené pojištění hypotéky je základem, některé banky Vám dokonce hypotéku bez pojištění nezřídí. Především pojištění proti neschopnosti splácet, která nás zbaví strachu ze ztráty zaměstnání, který může dostat každý z nás. Hypotéka pro mladé není nedosažitelným cílem, ale solidní řešení pro financování bydlení. Hypotéky pro mladé a novomanželské hypotéky navíc často nabízí různá zvýhodnění a bonusy. Ve výsledku stačí být trochu zodpovědným při plánování a výběru hypotéky a není se čeho obávat.

Tyto webové stránky jsou vysoce chráněny proti zneužití informací a osobních údajů uživatelů internetu. Data o uživatelích webu podléhají maximální míře zabezpečení. Vážíme si důvěry, kterou nám projevíte a zavazujeme se chránit Vaše soukromí. Kalkulace hypoték a naše služby jsou pro klienty a uživatele webu TopKalkulacka.cz zcela zdarma. Naší odměna je účtována přímo bance v případě uzavření hypotečního úvěru, pokud se pro hypoteční úvěr sami rozhodnete.

Všechny naše služby jsou zdarma a nezávazné. Vyplněním formuláře a získáním srovnání hypoték na míru se k ničemu nezavazujete. Je jen na vás, jestli se pro konkrétní hypoteční nabídku rozhodnete a budete mít zájem získat více informací.

Naším cílem je poskytnout Vám snadné a rychlé srovnání hypotečních úvěrů napříč celým trhem. Pro co nejrychlejší a pohodlné srovnání hypoték jsou ve formuláři některé údaje předvyplněné na základě statistických dat od našich uživatelů. Naším cílem je poskytnout Vám maximum informací a férové srovnání nabídek na trhu pro výběr správného hypotečního produktu, přesně podle Vašich aktuálních potřeb a požadavků. Pokud budete s čímkoliv nespokojeni, neváhejte nás prosím kontaktovat. Kontakt najdete v sekci "Kontakty". Každému komentáři, požadavku nebo stížnosti se budeme osobně věnovat a na všechny reakce získáte osobní odpověď.

Copyright © 2012 TopKalkulacka.cz