Všechna data, informace a formuláře podléhají vysoké míře zabezpečení.

Hypotéka na koupi pozemku

Nejčastějším důvodem pro pořízení hypotéky je koupě nemovitosti, především rodinných domů a bytů. Klasickou hypotékou lze financovat také další druhy nákupu nemovitostí. Zažádat můžete například o hypotéku na koupi pozemku. V dnešní době je stále oblíbenější pořizovat si pozemek jako dobrou investici.

Druhy a využití pozemků jsou různorodé - od hospodářských území, lesů nebo polí, až po zahrady a stavební parcely. Ceny lukrativních pozemků v městských částech nebo v okolí velkých měst jsou poměrně vysoké a jejich cena v čase spíše stoupá. Ceny pozemků v dobrých lokalitách jsou dokonce vyšší, než za kolik jinde můžete pořídit stavbu nového domu. Pro financování dražších pozemků jsou hypoteční produkty jasnou a jedinou volbou. Jednodušší, ale dražší variantou může být americká hypotéka, která je sice snadná na vyřízení, ale pohodlí je vykoupené vyššími úroky. Americká hypotéka je v podstatě jiná forma půjčky, nebo chcete-li, můžeme americkou hypotéku nazvat neúčelovou hypotékou.

Typy hypoték a možnosti využití pozemku

Při výběru hypotéky musíme zohlednit také účel a typ pořizovaného pozemku. Na finančním trhu existuje celá řada specializovaných produktů, které jsou určeny například pro financování nákupu polností a hospodářských pozemků. Takto úzce zaměřené hypoteční produkty jsou pak výhodnější než klasické hypotéky, nebo americké hypotéky. U pozemků platí stejně jako u ostatních nemovitostí, že hypotéky jsou velmi individuální a vyplatí se obejít více bank a zjišťovat detailní podmínky jejich hypoték. Ideální je navštívit přednostně pobočky bank, které se na hypotéky specializují.

V případě, že na pozemku chceme také stavět, je nesmysl si brát dvě hypotéky. Jedním z řešením jsou hypotéky s neúčelovou části, které zafinancují stavbu domu a část prostředků lze využít jiným způsobem, například pro financování nákupu pozemku. Neúčelovou část můžeme využít také na pořízení vybavení domácnosti nebo rekonstrukci.

U hypotéky na koupi pozemku bychom neměli zapomenout, že hypotéku si pořizujeme na poměrně dlouhou dobu a neměli bychom dělat rozhodnutí ve spěchu nebo pod tlakem. Zároveň je dobré pamatovat na to, že banky poměrně nerady poskytují více hypoték jednomu klientovi. Pokud v budoucnu budete mít zájem o hypotéku například na nový dům nebo byt, tak dříve vyřízená a platná hypotéka na koupi pozemku může být nepříjemnou zátěží. Hypotéky sice můžete konsolidovat, refinancovat a dále upravovat, ale vždy je rozumnější důkladně vše s předstihem promyslet. Změny hypotéky jsou možné, ale nejsou jednoduché.

Tyto webové stránky jsou vysoce chráněny proti zneužití informací a osobních údajů uživatelů internetu. Data o uživatelích webu podléhají maximální míře zabezpečení. Vážíme si důvěry, kterou nám projevíte a zavazujeme se chránit Vaše soukromí. Kalkulace hypoték a naše služby jsou pro klienty a uživatele webu TopKalkulacka.cz zcela zdarma. Naší odměna je účtována přímo bance v případě uzavření hypotečního úvěru, pokud se pro hypoteční úvěr sami rozhodnete.

Všechny naše služby jsou zdarma a nezávazné. Vyplněním formuláře a získáním srovnání hypoték na míru se k ničemu nezavazujete. Je jen na vás, jestli se pro konkrétní hypoteční nabídku rozhodnete a budete mít zájem získat více informací.

Naším cílem je poskytnout Vám snadné a rychlé srovnání hypotečních úvěrů napříč celým trhem. Pro co nejrychlejší a pohodlné srovnání hypoték jsou ve formuláři některé údaje předvyplněné na základě statistických dat od našich uživatelů. Naším cílem je poskytnout Vám maximum informací a férové srovnání nabídek na trhu pro výběr správného hypotečního produktu, přesně podle Vašich aktuálních potřeb a požadavků. Pokud budete s čímkoliv nespokojeni, neváhejte nás prosím kontaktovat. Kontakt najdete v sekci "Kontakty". Každému komentáři, požadavku nebo stížnosti se budeme osobně věnovat a na všechny reakce získáte osobní odpověď.

Copyright © 2012 TopKalkulacka.cz