Všechna data, informace a formuláře podléhají vysoké míře zabezpečení.

Hypotéka na družstevní byt

V případě hypotéku můžeme financovat nákup rodinného domu, stejně tak jako nákup bytové jednotky. Hypotéku si můžeme vzít jak na byty v osobním vlastnictví, což je častější, ale i na byty ve vlastnictví bytového družstva. Hypotéka na družstevní byt je jen obyčejnou hypotékou s jiným zaměřením. Komplikacemi pro některé banky může být fakt, že byt je ve vlastnictví bytového družstva, jinak se však jedná o běžný finanční produkt s výhodami, které poskytují klasické hypotéky na domy.

Druh úvěru na byt

Na družstevní byty lze vzít i jiné druhy úvěrů, než jsou hypoteční produkty. Především se jedná o americké hypotéky, které nemají účel a samozřejmě, nikoho nezajímá, zda si za peníze kupujete družstevní byt nebo pozlacenou maringotku. Co se týče ručení u hypotéky na družstevními byt, je o něco složitější než v případě domů nebo bytů v osobním vlastnictví. Pokud to možnosti žadatele dovolují, může být jednodušší ručit jinou nemovitostí a neručit družstevním bytem, který je oficiálně ve vlastnictví družstva. Některé banky ručení byty nepodporují ani neschvalují, ovšem je to individuální záležitost, kde záleží vždy na posouzení konkrétní bankou - množství půjčovaných peněz, finančních dispozicích zákazníka a dalších faktorech, které ovlivňují rozhodování bankovní společnosti.

Družstevní byty jsou dnes spíše na ústupu a nepočítá se s tím, že se někdy vrátí éra, kdy byly družstevní byty bytovým standardem a bytová družstva byla uznávaná a oblíbená. I z toho důvodu jsou hypotéky na družstevní byty o něco složitější, ovšem v bance Vám už poradí, co přesně máte dělat. Podobné rady můžete získat také od nezávislých finančních poradců, kteří s Vámi celou situaci proberou a díky spolupráci s více bankami a společnostmi dokážou pomoci i v na první pohled složitějších situacích. Není se tak třeba obávat velkých komplikací, že by hypotéka na družstevní byt byla jen vzdušným zámkem. Je to zcela normální hypotéka se všemi výhodami a nevýhodami, jak je známe.

Tyto webové stránky jsou vysoce chráněny proti zneužití informací a osobních údajů uživatelů internetu. Data o uživatelích webu podléhají maximální míře zabezpečení. Vážíme si důvěry, kterou nám projevíte a zavazujeme se chránit Vaše soukromí. Kalkulace hypoték a naše služby jsou pro klienty a uživatele webu TopKalkulacka.cz zcela zdarma. Naší odměna je účtována přímo bance v případě uzavření hypotečního úvěru, pokud se pro hypoteční úvěr sami rozhodnete.

Všechny naše služby jsou zdarma a nezávazné. Vyplněním formuláře a získáním srovnání hypoték na míru se k ničemu nezavazujete. Je jen na vás, jestli se pro konkrétní hypoteční nabídku rozhodnete a budete mít zájem získat více informací.

Naším cílem je poskytnout Vám snadné a rychlé srovnání hypotečních úvěrů napříč celým trhem. Pro co nejrychlejší a pohodlné srovnání hypoték jsou ve formuláři některé údaje předvyplněné na základě statistických dat od našich uživatelů. Naším cílem je poskytnout Vám maximum informací a férové srovnání nabídek na trhu pro výběr správného hypotečního produktu, přesně podle Vašich aktuálních potřeb a požadavků. Pokud budete s čímkoliv nespokojeni, neváhejte nás prosím kontaktovat. Kontakt najdete v sekci "Kontakty". Každému komentáři, požadavku nebo stížnosti se budeme osobně věnovat a na všechny reakce získáte osobní odpověď.

Copyright © 2012 TopKalkulacka.cz