Všechna data, informace a formuláře podléhají vysoké míře zabezpečení.

Hypotéka a daňové výhody

Naše daňová soustava patří k těm složitějším a je někdy složité se v ní zorientovat. Proto dnes mnoho lidí neví, že mohou ušetřit mnoho peněz právě na daních. Jednu z velkých daňových úlev mohou poskytovat oblíbené hypotéky. Problémem je však to, že se zákony každým rokem mění a to poměrně výrazně. Naše daňové přiznání mohou změny ovlivnit až o několik tisíc korun a víc. Například reforma mezi roky 2011 a 2012 významně ulevila lidem s malými a středními hypotékami, ovšem přitížila lidem s většími hypotékami a také těm, kteří si hypotéku sjednali až v roce 2012.

Jak získat daňové výhody u hypotéky?

Jde o možnost odečíst si zaplacené úroky z úvěru od základu z daně. Tuto výhodu stanovuje daňový zákoník, který také vymezuje přesně, kdo může výhodu využívat. Zákon určuje, že se musí jednat o hypoteční produkt (tzv. ručený nemovitostí) nebo úvěr, který byl vytvořen na základě stavebního spoření. Je potřeba však dávat pozor u refinancovaných hypoték, platí, že pokud hypotéku refinancujete dvakrát, při druhém plnění hypotéky ztrácíte tyto daňové výhody. Proto je vždy dobře propočítávat, zda se Vám druhý přechod vyplatí - sice ušetříte na úrocích, zároveň však zaplatíte o dost více na daních. Slevu můžeme uplatnit pouze za úroky, které jsme zaplatili v daném roce a období, které stanovuje zákon.

Další podmínky daňové výhody se týkají požadavku, že ten kdo si odečte úroky ze svých daní musí v zaručené nemovitosti bydlet nebo v ní musí bydlet jeho blízký rodinný příslušník. Nesmí se jednat však jen o nahlášení trvalého pobytu, ale o kompletní využívání domu. Stačí však, aby daný člověk splnil podmínku před koncem zdaňovacího období. Ovšem zákony a vyhlášky se neustále mění a proto je nejlepší se pro jistotu podívat na zákon osobně, či požádat nezávislého specialistu a odbornou radu.

Tyto webové stránky jsou vysoce chráněny proti zneužití informací a osobních údajů uživatelů internetu. Data o uživatelích webu podléhají maximální míře zabezpečení. Vážíme si důvěry, kterou nám projevíte a zavazujeme se chránit Vaše soukromí. Kalkulace hypoték a naše služby jsou pro klienty a uživatele webu TopKalkulacka.cz zcela zdarma. Naší odměna je účtována přímo bance v případě uzavření hypotečního úvěru, pokud se pro hypoteční úvěr sami rozhodnete.

Všechny naše služby jsou zdarma a nezávazné. Vyplněním formuláře a získáním srovnání hypoték na míru se k ničemu nezavazujete. Je jen na vás, jestli se pro konkrétní hypoteční nabídku rozhodnete a budete mít zájem získat více informací.

Naším cílem je poskytnout Vám snadné a rychlé srovnání hypotečních úvěrů napříč celým trhem. Pro co nejrychlejší a pohodlné srovnání hypoték jsou ve formuláři některé údaje předvyplněné na základě statistických dat od našich uživatelů. Naším cílem je poskytnout Vám maximum informací a férové srovnání nabídek na trhu pro výběr správného hypotečního produktu, přesně podle Vašich aktuálních potřeb a požadavků. Pokud budete s čímkoliv nespokojeni, neváhejte nás prosím kontaktovat. Kontakt najdete v sekci "Kontakty". Každému komentáři, požadavku nebo stížnosti se budeme osobně věnovat a na všechny reakce získáte osobní odpověď.

Copyright © 2012 TopKalkulacka.cz