Všechna data, informace a formuláře podléhají vysoké míře zabezpečení.

Refinancování hypotéky

Refinancování hypotéky je v posledních letech oblíbeným finančním produktem a poměrně mocnou zbraní v konkurenčním boji bank na finančním trhu. Bankám refinancování hypotky umožňuje oslovit hypoteční klienty konkurenčních bank, nabídnout jim lepší podmínky a získat díky výhodnější nabídce nové klienty. Přetažení klienta od konkurenční banky je relativně jednoduchý proces, na který je navázáno minimum nákladů. Refinancování hypotéky je z pohledu klienta banky rychlá finanční operace, při které současný hypoteční úvěr je převeden k jiné bance, kde vznikne nová hypotéka s pro klienta výhodnějšími podmínkami. Závazky proti původní bance zanikají. Důvodem pro refinancování hypotéky je obvykle nabídka nižší úrokové sazby.

Podmínky pro refinancování hypotéky

Při refinancování vždy záleží na individuálních podmínkách banky, u které je hypotéka vedena. Podmínky banky je dobré si ověřit ještě před tím, než si vůbec novou hypotéku začneme zřizovat. Po našem rozhodnutí o refinancování si musíme vybrat nejvhodnější banku k refinancování. Banky většinou zpracují značnou část administrativních prací a papírování při refinancování hypotéky mezi sebou, bez nutnosti většího zapojení klienta. Na druhou stranu je potřeba dbát zvýšené opatrnosti, aby byly dodrženy všechny dohodnuté a předjednané podmínky hypotéky.

Refinancovat hypotéku můžeme v případě, že jde o hypotéku bez fixace - což je méně časté, obvykle hypotéky mají fixaci úroků. Druhým a častějším momentem pro refinancování hypotéky je blížící se ukončení období fixace. U hypotéky bez fixace se můžeme téměř kdykoliv rozhodnout pro refinancování, podobně tomu je také u neúčelových neboli amerických hypoték.

Pokud máme hypotéku s fixací, musíme si počkat na období, kdy se blíží konec fixačního období. Dobré je začít s potřebnými úkony alespoň 2 měsíce před termínem vypršení fixace. Banky Vám na konci tohoto období zašlou novou nabídku s úrokovými sazbami. V tomto období se také musíte rozhodnout a oficiálně zažádat o refinancování hypotéky. Záleží především na tom, kdy Vám banka zašle zprávu o nové nabídce. Pokud budou zbývat do konce fixace méně než tři týdny, je lepší banku zkontaktovat, nebo zajít na pobočku.

Jak probíhá refinancování hypotéky v praxi?

Jak jsme již zmiňovali výše, refinancování hypotéky není náročný úkon. Refinancování je individuální věc banky, některé společnosti například mohou chtít nové potvrzení příjmů, některé nový odhad ceny nemovitosti, kterou je za hypotéku ručeno. Většina bank však příliš dokumentů navíc nepožaduje, nebo jen ve výjimečných případech. Většinou musíme donést základní doklady, jako je smlouva o hypotečním úvěru, potvrzení zůstatku úvěru, odhad ceny nemovitosti a také čestné prohlášení, že cena nemovitosti se nesnížila, dále je potřeba donést pojistné smlouvy, které jsme k hypotéce sepsali.

Poplatek za refinancování hypotéky je obvykle v řádu stokorun. Zvážit refinancování hypotéky se rozhodně vyplatí. Jednak získáte nabídku od konkurenční banky, která když Vás osloví, tak Vám může ušetřit desítky tisíc korun. Druhak pokud Vaše banka vidí, že zvažujete refinancování hypotéky, tak dokáže svou nabídku na další období fixace ještě vylepšit. Ve výsledku každopádně ušetříte.

Tyto webové stránky jsou vysoce chráněny proti zneužití informací a osobních údajů uživatelů internetu. Data o uživatelích webu podléhají maximální míře zabezpečení. Vážíme si důvěry, kterou nám projevíte a zavazujeme se chránit Vaše soukromí. Kalkulace hypoték a naše služby jsou pro klienty a uživatele webu TopKalkulacka.cz zcela zdarma. Naší odměna je účtována přímo bance v případě uzavření hypotečního úvěru, pokud se pro hypoteční úvěr sami rozhodnete.

Všechny naše služby jsou zdarma a nezávazné. Vyplněním formuláře a získáním srovnání hypoték na míru se k ničemu nezavazujete. Je jen na vás, jestli se pro konkrétní hypoteční nabídku rozhodnete a budete mít zájem získat více informací.

Naším cílem je poskytnout Vám snadné a rychlé srovnání hypotečních úvěrů napříč celým trhem. Pro co nejrychlejší a pohodlné srovnání hypoték jsou ve formuláři některé údaje předvyplněné na základě statistických dat od našich uživatelů. Naším cílem je poskytnout Vám maximum informací a férové srovnání nabídek na trhu pro výběr správného hypotečního produktu, přesně podle Vašich aktuálních potřeb a požadavků. Pokud budete s čímkoliv nespokojeni, neváhejte nás prosím kontaktovat. Kontakt najdete v sekci "Kontakty". Každému komentáři, požadavku nebo stížnosti se budeme osobně věnovat a na všechny reakce získáte osobní odpověď.

Copyright © 2012 TopKalkulacka.cz